Co warto wiedzieć o doradztwie finansowym?

Z dostępnych danych statystycznych jednoznacznie wynika, że Polacy wciąż nie doceniają zalet i możliwości, jakie dają takie rozwiązania, jak szeroko rozumiane doradztwo finansowe i inwestycyjne. Ze statystyk wynika, że jedynie kilka procent obywateli naszego społeczeństwa przynajmniej raz w życiu korzystało z usług fachowego doradcy finansowego i/lub inwestycyjnego. Tymczasem doradztwo finansowo-inwestycyjne stanowi rozwiązanie, które może okazać się niezwykle użyteczne w wielu rozmaitych sytuacjach. Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej.

Co warto wiedzieć o doradztwie finansowym?

Podstawowym zadaniem, jakie należy do doradcy finansowego, jest wskazanie klientowi sposobów i metod, dzięki którym będzie on w stanie efektywniej zarządzać swoim własnym, indywidualnym budżetem. Co jednak oznacza to w praktyce? Doradztwo finansowe obejmuje między innymi takie dziedziny, jak rady w zakresie optymalizacji ponoszonych kosztów(inaczej mówiąc, doradca wskazuje klientowi, w jaki sposób może zmniejszyć swoje wydatki bez jednoczesnego obniżania poziomu życia), doradztwo w zakresie polityki pożyczkowej a także doradztwo w zakresie polityki inwestycyjnej.

Dobry doradca finansowy potrafi drobiazgowo przeanalizować indywidualną sytuację ekonomiczną swojego klienta, poddać analizie jego wydatki, dochody oraz inwestycje a w dalszej kolejności wskazać mu efektywne sposoby na optymalizację tych wszystkich pozycji.

Czasami potencjalni klienci nie dowierzają, że dzięki poradom skutecznego doradcy finansowego mogą być w stanie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w skali jednego miesiąca, jednak w rzeczywistości jest to jak najbardziej możliwe. Oczywiście, wiele zależy tutaj od rzetelności, umiejętności oraz doświadczenia poszczególnego doradcy, dlatego też należy decydować się na współpracę jedynie z tymi fachowcami, którzy mogą wykazać się nieposzlakowaną renomą oraz korzystnymi recenzjami od wcześniejszych klientów.

Wbrew obiegowemu mniemaniu, usługi doradców finansowych wcale nie należą do szczególnie drogich. Jedna czy dwie wizyty w gabinecie nawet bardzo renomowanego doradcy nie powinny nadszarpnąć statystycznego polskiego budżetu.

Doradztwo inwestycyjne

Niezwykle istotną sferą, jaka wchodzi w skład szeroko pojętego doradztwa finansowego, jest doradztwo inwestycyjne. Statystyki pokazują, że pod względem skuteczności inwestowania swojego kapitału Polacy znajdują się daleko za społeczeństwami zachodniej Europy. W dużej mierze wynika to z faktu, że wciąż bardzo rzadko korzystamy z usług doradców finansowych, przez co metody inwestowania pieniędzy są albo mało zyskowne (lokaty bankowe, obligacje skarbu państwa) albo przynoszą straty(tak często dzieje się, gdy na konsument na przysłowiowe „chybił trafił” inwestuje w giełdę lub fundusze inwestycyjne). Doradca inwestycyjny to osoba, która posiada szczegółową wiedzę na temat światowych rynków finansowych, dzięki czemu jest w stanie wskazać klientowi efektywne i pewne sposoby na lokowanie kapitału a także jego skuteczną ochronę(na przykład poprzez umiejętną dywersyfikację inwestycji).

Więcej informacji o rożnych rodzajach doradztwa finansowego znajdziesz na stronie niezależnego doradcy – https://tomaszwostal.pl – niezależne doradztwo w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ubranek

pt Lip 24 , 2020
Słów kilka na temat konsumenckich wyborów, ale przy okazji zakupów wyjątkowych. Dlaczego wyjątkowych? Otóż dlatego, że dotyczą dzieci. Trudno znaleźć rodzica, który nie stawiałby na pierwszym planie zdrowia, ale również dobrego samopoczucia swojej pociechy. Od momentu narodzin, ubranka dla dzieci spełniają zasadniczą rolę w dbaniu o malucha, zapewnianiu mu komfortu […]