Funkcjonalne meble kuchenne – na co zwrócić uwagę?

Urządzanie wymarzonej kuchni to nie lada wyzwanie. Z jednej strony planując aranżacje wnętrza kuchennego, stajemy przed szansą stworzenia wyjątkowego wnętrza, w którym będziemy z przyjemnością przygotowywać posiłki dla całej rodziny. Z drugiej – niefortunne decyzje, nieprzemyślane zakupy, czy nieumiejętne dobranie elementów wyposażenia mogą prześladować nas przez lata.

Jak zatem rozsądnie zaplanować urządzenie wymarzonej kuchni, by nie tylko nie wydać na meble i akcesoria fortuny, ale także by efekt końcowy przyniósł masę radości i satysfakcji gospodarzom, ale i gościom bywającym w ich domu? Podpowiadamy kilka praktycznych rozwiązań, które warto wziąć pod uwagę przy urządzaniu własnej kuchni.

  1. System cargo: to innowacyjne rozwiązanie, które jest chętnie stosowane w wielu systemach kuchennych. System ten sprawia, że łatwiej i wygodniej jest nam sięgać po sprzęty kuchenne, ułatwia przechowywanie żywności, usprawnia sprzątanie szafek i oszczędza miejsce potrzebne na gromadzenie wyposażenia kuchennego. Wadą tego systemu może być wyłącznie jego wysoka cena. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że meble kuchenne kupujemy raz, czy dwa razy w życiu – warto zainwestować w takie rozwiązanie, które uprzyjemni i maksymalnie ułatwi nam korzystanie z kuchni. System cargo zdecydowanie usprawnia nie tylko gotowanie, ale też sprzątanie kuchni, dlatego planując wyposażenie tego wnętrza zdecydowanie warto wziąć go pod uwagę w swoim kosztorysie.
  2. Szafki narożne: to newralgiczne miejsce każdej kuchni. Ze względu na trudną lokalizację, ciężko sensownie zaplanować przestrzeń w szafce narożnej tak, by maksymalnie wykorzystać jej przestrzeń. Na szczęście wynaleziono ciekawe rozwiązania, które umożliwią zorganizowanie przestrzeni w szafce narożnej tak, by zmieścić w niej dodatkowe sprzęty kuchenne. Planując aranżację szafki narożnej możemy zdecydować się albo na: szuflady narożnikowe, albo na karuzele w szafkach narożnych. Oba te rozwiązania są bardzo praktyczne i pozwolą na efektowne wykorzystanie przestrzeni.
  3. Szafa gospodarcza: to ciekawy sposób na uporządkowanie kłopotliwych elementów wyposażenia, jak: miotła, szufelka, worki na śmieci, odkurzacz, ścierki i szmatki. Zwykle akcesoria te leżą pod zlewem i są trudno dostępne – warto zmienić ten nawyk i zorganizować w swojej kuchni szafę gospodarczą, która pomieści przedmioty niezbędne nam do zaprowadzenia porządku w swoim domu. Dzięki takiej organizacji przestrzeni już nigdy nie będziemy musieli schylać się w poszukiwaniu mopa, czy przeszukiwać dom, próbując zlokalizować szczotkę do czyszczenia dywanów.
  4. Stół w szufladzie: jeśli stoimy przed wyzwaniem umeblowania małej kuchni w mieszkaniu w bloku, z pewnością będziemy poszukiwali rozwiązań, które pozwolą nam oszczędzić przestrzeń. Jednym z nich może być na przykład stół chowany w szufladzie. Choć na pierwszy rzut oka rozwiązanie to może wydawać się dziwne – przywykliśmy bowiem do tego, że w każdej kuchni powinien znajdować się stół – jako centralny mebel, przy którym spożywamy posiłki i spotykamy się z domownikami. O tyle, w przypadku niewielkich i ciasnych przestrzeni, rozwiązanie takie może okazać się strzałem w 10!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Wykorzystanie coli podczas sprzątania

nie Cze 21 , 2020
Nie każdy zdaje sobie sprawę, że Coca-Cola może przydać się nie tylko do picia. Znakomicie sprawdza się także podczas sprzątania. Cola doskonale radzi sobie z niektórymi zabrudzeniami, dlatego zawsze warto mieć ją pod ręką. Poniżej znajdziecie porady, w jaki sposób i kiedy można ją wykorzystać.  Nie każdy zdaje sobie sprawę, […]