Jak zainstalować kinkiety przy lustrze?

Statystyki pokazują, że coraz więcej osób wybiera kinkiety przy lustrze. Jest to jednak zrozumiałe, ponieważ są to nowoczesne lampy, które generują odpowiednie oświetlenie i sprawiają, że realizowanie wielu codziennych czynności – związanych na przykład z makijażem – jest zdecydowanie bardziej ułatwione.

Aby jednak tak się rzeczywiście stało kinkiety powinny być odpowiednio zainstalowane. Dużo osób błędnie uważa, że tak naprawdę ta kwestia nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Jest to niewłaściwe podejście do tematu. Jeśli bowiem kinkiety nie będą zamontowane w odpowiedni sposób, to wtedy wykonywanie makijażu przed wyjściem do pracy czy szkoły może powodować dużo trudności. Wszystko dlatego, że twarz nie będzie dobrze oświetlona, a po wyjściu może okazać się, że w świetle naturalnym facjata wygląda zdecydowanie inaczej, niż życzyłaby sobie tego właścicielka. O czym zatem pamiętać instalując kinkiety?

Trzeba zaznaczyć, że generalnie kinkiety spełniają funkcję oświetlenia pomocniczego. W związku z tym należy zadbać też o lampy, które wygenerują odpowiednie światło główne. Trzeba pamiętać, że muszą one być zlokalizowane na środku najważniejszych stref danego pomieszczenia. Istotne jest to, żeby promienie docierały do praktycznie każdego zakamarka. Oczywiste jest jednak to, że przy lustrze należy zdecydować się tak czy siak na oświetlenie pomocnicze. Kinkiety znakomicie wywiązują się z tej roli. Jak je zainstalować?

Duże znaczenie w tym aspekcie ma to, jakie posiadacie lustra. Trzeba zaznaczyć, że produkty pionowe najlepiej sprawdzają się w połączeniu z dwoma kinkietami. Istotne jest to, że powinny one być zamontowane symetrycznie po obu stronach. Dzięki temu twarz – oraz całe lustro i jego najbliższe otoczenie – będą właściwie oświetlone. Co zrobić, jeśli jesteście posiadaczami lustra poziomego? Tutaj także trzeba kierować się kilkoma wskazówkami. Najlepiej jest zdecydować się na kinkiet podłużny, który będzie zamontowany nad tym produktem. To najbardziej optymalna opcja, którą z powodzeniem stosuje bardzo dużo ludzi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrany kinkiet podłużny składał się na przykład z 4 odrębnych elementów. Wtedy będziecie mieć pewność, że twarz będzie symetrycznie oświetlona.

Bardzo duże znaczenie ma także barwa światła. Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że każdej kobiecie zależy na tym, aby makijaż był wykonany jak najbardziej profesjonalnie. W związku z tym należy zdecydować się na kinkiety o odpowiedniej barwie światła. Najlepszym wyborem są oczywiście lampy, które wytwarzają światło najbardziej zbliżone do światła naturalnego.

Przy zakupie zwróćcie uwagę na parametr CRI, który oznacza współczynnik oddawania barw. Dobrze byłoby, gdyby ten wskaźnik wynosił minimum 80. Dzięki temu będziecie mieli pewność, że po wykonaniu makijażu Wasza twarz będzie wyglądała tak, jak w rzeczywistości, a światło generowane przez lampy nie spowoduje żadnego przekłamania w tym aspekcie. Warto pamiętać o tej kwestii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Jakie stroje powinna nosić ekipa budowlana?

wt Lip 28 , 2020
Przepisy BHP odnoszą się nie tylko do odpowiedniego zachowywania się w miejscu pracy i prawidłowego reagowania na powstające zagrożenia, ale także określają, jakie wymogi powinien spełniać strój pracownika, zatrudnionego w celu wykonywania określonych zadań. Ma to na celu zapewnienie mu bezpieczeństwa i zminimalizowanie ryzyka powstania potencjalnych urazów. Trudno się nie […]