Milenialsi, media i technologia – jak może wyglądać najbliższa przyszłość?

Wydaje się, że technologia nieodłącznie związana jest z milenialsami, a ci z technologią. Jakie niesie to korzyści dla naszej przyszłości?

Z ubiegłorocznego raportu „Polskie Startupy 2016” wynika, że w roku tym na rodzimym rynku swoje miejsce zajęło ponad 2500 startupów, których założyciele znajdują się pomiędzy dwudziestym a trzydziestym rokiem życia. W skali europejskiej nie jest to mały wynik, także jeśli chodzi o porównanie na świecie. Nie sposób nie zauważyć, że szczególnie osoby młode wykazują się cechami przedsiębiorczymi. W jaki sposób może to kształtować przyszłość?

Media i technologia

Powstanie tylu startupów z branży technologicznej pozwala sądzić, że milenialsi, a więc osoby urodzone na przełomie wieków, które bardzo dobrze orientują się w najnowszych rozwiązaniach technologicznych, zdają się wykorzystywać w przedsiębiorczy sposób to, co oferuje dzisiaj rozwój związany z technologią.

Można przedstawić to na przykładzie mediów tradycyjnych i nowych mediów – konkretniej nowych nowych mediów; termin ten jest forsowany przez wielu medioznawców na całym świecie i dotyczy środków masowego komunikowania opierających swoje funkcjonowanie na świecie wirtualnym. Telewizja traci bowiem odbiorców wśród osób młodych, które zdecydowanie przyciąga Internet; jest o wiele atrakcyjniejszą formą konsumowania przekazów reklamowych, mediów, informacji i rozrywki niż to, co dostarcza dzisiaj telewizja, radio czy prasa.

Ma to kilka swoich źródeł. Pierwsze można zobaczyć w dostępie do technologii; pokolenie Y, tak zwani milenialsi, mieli ułatwiony dostęp do różnych rozwiązań technologicznych, dlatego też ich doświadczenia technologiczne są zgoła inne niż osób, które urodziły się przed nimi. Z tego powodu stare media przyciągają osoby, które przez większą część swojego życia nie wyrobiły w sobie nawyku wykorzystywania technologii.

Przyszłość

Kształt najbliższej przyszłości należy wiązać z rozwojem technologii. Już dzisiaj w serwisach crowdfundingowych można znaleźć ciekawe projekty deskorolek i pojazdów elektrycznych oraz innych rzeczy, które mają za zadanie nie tyle ułatwić, co uatrakcyjnić nasze życie.

Można zatem snuć przypuszczenia, że przyszłość kształtuje się w jasnych barwach. Biorąc pod uwagę przedsiębiorczość milenialsów oraz ich obeznanie z technologią, a także liczbę innowacyjnych startupów nie tylko w Polsce, ale i na świecie, należy uznać, że przyszłość dostarczy nam naprawdę ciekawych rozwiązań technologicznych.

Rozwój technologii widoczny jest na wielu płaszczyznach. Zdaje się, że najwięcej korzyści niesie dla życia społecznego, dlatego też wzrost poziomu wskaźnika wykluczenia informacyjnego może rosnąć w przyszłości z zupełnie innego powodu niż dzisiaj. Teraz jest spowodowany brakiem dostępu do odpowiednich urządzeń, a także brakiem wiedzy o ich obsługiwaniu. W przyszłości głównym powodem wykluczenia informacyjnego może być zwykłe nienadążanie za technologicznymi innowacjami.

Tak czy inaczej, pod względem technologii przyszłość rysuje się w bardzo jasnych barwach, a na to, co nam przyniesie, musimy poczekać jeszcze kilka, kilkanaście lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Pożyczki pod zastaw nieruchomości lub akcji

śr Lip 1 , 2020
Współcześnie wiele osób nie potrafi utrzymać siebie lub swojej rodziny z funduszy pochodzących z wykonywanej pracy. Większość Polaków dzieli rok na 12 miesięcy, w przedziale od dziesiątego do dziesiątego. Część z nich, nie chce tylko zaspakajać swoich  podstawowych potrzeb, ale pragnie również zainwestować w remont domu, zakup nowego sprzętu lub […]