Popularny tenis ziemny

Dawniej elitarny, obecnie bardzo popularny. Tenis ziemny od wielu lat systematycznie staje się coraz popularniejszą dyscypliną sportową. Nie ulega wątpliwości, że podobnie jak piłka nożna  czy chociażby skoki, zyskał on społeczne zainteresowanie między innymi dzięki świetnym zawodowcom znad Wisły. Polscy tenisiści od dawna pokazują, że jest to sport nie tylko wciągający czy dający pole do popisu, ale zarazem dobry pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Tenis dla każdego

Wielu ludzi postrzega tenis jako bardzo drogi sport. Faktycznie, aby wytrenować zawodowca trzeba dysponować znacznym zapleczem finansowym. Niemniej jednak po amatorsku pograć może praktycznie każdy. W wielu gminach udostępnione są darmowe boiska, a nawet jeżeli trzeba zapłacić za dostęp do obiektu treningowego, to nie wychodzi dużo drożej niż chociażby wykupienie karnetu na siłownię czy zatrudnienie profesjonalnego trenera. Poza tym warto pamiętać, że tenis to sport, do którego można zaangażować rodzinę i przyjaciół. Na takich  zajęciach ruchowych na pewno uda się bardzo przyjemnie spędzić wspólnie czas.

Dodatkowo spalając nawet około pięciuset kalorii w czasie godzinnego treningu. Ta informacja przyda się osobom walczącym z nadwagą, ale również każdemu, kto chce utrzymać zgrabną sylwetkę. A także świetną formę. Trening tenisa angażuje całe ciało i niemal wszystkie kluczowe partie mięśni. Uczęszczając na niego regularnie, o nadwadze można zapomnieć. Poza tym w przypadku tej dyscypliny sportowej nie ma w zasadzie żadnych przeciwwskazań wiekowych. Grają już czteroletnie dzieci, ale również ludzie na emeryturze. Tenis jest bowiem bezpieczny, a do tego można go potraktować jako element profilaktyki wielu chorób cywilizacyjnych, jak chociażby cukrzyca, schorzenia układu krążenia, czy wspomniana nadwaga.

To przydaje się natomiast ludziom w każdym wieku. Podobnie jak możliwość odreagowania stresu. Dodatkowo w przypadku najmłodszych można mówić o stworzeniu im warunków do optymalnego rozwoju motorycznego, jak również intelektualnego. Dzieci aktywne i zaangażowane w trening lepiej radzą sobie z obowiązkami, nauką, a także są bardziej samodzielne.

Przygotowanie do treningu

W kwestii ubrania sportowego z tenisem jest trochę jak z bieganiem. Można ćwiczyć niemal we wszystkim, nawet w starym porozciąganym dresie. Niemniej jednak jeżeli naprawdę złapie się bakcyla do tej aktywności, warto odwiedzić dobry sklep tenisowy. Tam można kupić nie tylko dobrej jakości odzież, ale również wszelkie potrzebne akcesoria. Zasadnicze znaczenie mają tu buty. Powinny stabilizować kostkę i zapewniać stopie oparcie. Do tego ważna jest amortyzacja uderzeń nogi o podłoże.

Wybierając buty, warto wziąć pod uwagę również dostosowanie ich podeszwy do podłoża, na którym zamierza się grać. Kiedy tenisista ma się już w co ubrać, należy pomyśleć o rakiecie. Tutaj istotna będzie chociażby waga, jak również grubość. Na początku przygody z tenisem ziemnym nie należy przeceniać swoich możliwości i kupować zbyt ambitnego sprzętu. Lżejsza rakieta będzie lepsza, ponieważ pozwoli wypracować technikę, bez straty znacznych pokładów energii. Łatwiej nią sterować, dzięki czemu amator może złapać bakcyla do tego sportu zamiast zniechęcać się do niego już po pierwszych próbach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Sandały damskie – buty wiecznie modne

wt Maj 26 , 2020
Są takie rzeczy, które nigdy nie wychodzą z mody, albo nawet istnieją poza nią i do tej kategorii bez wątpienia można zaliczyć sandały. Oczywiście z sezonu na sezon projektanci zaskakują nas coraz to nowymi fasonami, zestawieniami kolorystycznymi i materiałami, jednak żadna z nas nie wyobraża sobie lata bez sandałów. Są lekkie, […]