Pożyczki pod zastaw nieruchomości lub akcji

Współcześnie wiele osób nie potrafi utrzymać siebie lub swojej rodziny z funduszy pochodzących z wykonywanej pracy. Większość Polaków dzieli rok na 12 miesięcy, w przedziale od dziesiątego do dziesiątego. Część z nich, nie chce tylko zaspakajać swoich  podstawowych potrzeb, ale pragnie również zainwestować w remont domu, zakup nowego sprzętu lub innych rzeczy. Co wtedy zrobić skoro nasze dochody na dokumentach widnieją jako najniższa krajowa ? Odpowiedź jest prosta.

Posiadanie domu, samochodu, działki lub innej własności umożliwia każdemu klientowi podjecie wysokiej pożyczki pod tak zwany zastaw. Jeżeli potencjalny pożyczkobiorca ma możliwość zabezpieczenia wierzyciela hipoteką w postaci domu, mieszkania lub działki budowlanej to ma on pewność, że otrzyma gotówkę nawet do kilkuset tysięcy złotych. Na czym polega tego typu rozwiązanie? W przypadku pożyczki hipotecznej pod zastaw działki budowlanej, sytuacja wygląda następująco. Bank musi mieć pewien rodzaj zabezpieczenia transakcji, związku z czym prosi o załączenie do umowy oświadczenia o zastaw pożyczki daną nieruchomością.

Zastaw nie jest w każdym przypadku wymagany, ale w aspekcie tradycyjnych chwilówek kwoty pożyczki są bardzo niskie, zazwyczaj niewystarczające na pokrycie kosztów np. remontu czy zakupu nowego samochodu. Aby zaciągnąć od instytucji finansowej kwotę na kilkaset tysięcy złotych należy zabezpieczyć jej spłatę poprzez na przykład działkę budowlaną, której jest się posiadaczem. Bycie właścicielem zastawianej nieruchomości jest warunkiem koniecznym. By poświadczyć własność wystarczy akt notarialny, wypis z rejestru gruntów lub innych dokument. Taki dokument będzie stanowił ochronę zarówno dla klienta jak i pożyczkodawcy. To, na ile będzie oscylowała kwota pożyczki zależy od wartości zastawianej nieruchomości. Zależność jest prosta. Im cenniejszy zastaw, tym kwota pożyczki jest wyższa. Zazwyczaj wysokość pożyczki stanowi od 60 % do 80% wartości nieruchomości. W kontekście pożyczek pod zastaw, zabezpieczenie w formie nieruchomości jest jedynym wymogiem. Podmiotu bankowego nie interesuje przeszłość finansowa klienta ani fakt, czy widnieje na listach i ewidencjach BIK lub KRD.

Istotne jest to, że nie ma potrzeby podawać dochodów, umów o pracę i innych zaświadczeń. Należy podkreślić, że pożyczki pod zastaw nieruchomości są idealne dla osób, które nie mają szans na otrzymanie kredytu w tradycyjnym banku, z powodu braku zdolności kredytowej.

Inną, ale także ciekawą formą pożyczki pod zastaw jest zobowiązanie pod udziały lub akcję. Tego typu chwilówka dotyczy przedsiębiorstw, osób prywatnych, które mają przejściowe problemy finansowe i nie mogą starać się o kredyt w tradycyjnym banku. Z racji, ze akcje i udziały mogą zgodnie z polskim prawem stanowić zastaw, podmioty pozabankowe wykorzystały tego rodzaju okoliczność. Dzięki temu, legalnie mogą one udzielać pożyczek i kredytów akcjonariuszom i udziałowcom, a jako zabezpieczenie transakcji brać w zastaw dane udziały. W przypadku, gdy dana osoba nie wywiąże się ze spłaty zobowiązania prawo do własności udziałów przechodzi na pożyczkodawcę, a więc bank. Wysokość takie kredytu uzależniona jest od wartości udziałów osoby, która pragnie pożyczyć pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

W walce o piękną sylwetkę

czw Lip 2 , 2020
Wiele osób przynajmniej raz w życiu miało swoją przygodę z odchudzaniem. Zazwyczaj polegało ono na wprowadzeniu drastycznej diety, która miała w krótkim czasie zredukować nadmierną ilość kilogramów. Typowa dieta cud – szybkie efekty, niestety opłakane skutki. Zmiana myślenia Zamiast katować się kolejną dietą, która jedynie spowalnia nasz metabolizm i nie […]