Rzecz o grach komputerowych – czy są szkodliwe?

Niestety niesłychanie duża liczba osób jeszcze sądzi, że elektroniczna rozrywka są złe i to oczywiście one sprawiają, że młodzież czyni przestępstwa. Jest to wyjątkowo dziwne, gdyż nasza rodzima gałąź elektronicznej rozrywki bardzo energicznie się rozwija (posiadamy imponujących reprezentantów w tej branży!), a drudzy nie ograniczają się w formułowaniu tych czy innych przeczących osądów oraz opinii.

Ostatnio nadzwyczaj dużo gracze nagrywają się w tematy postapokaliptyczne. Z jakiegoś względu tak elektroniczne rozrywki te trafiły do ich gustu – może dlatego, że co poniektóre z nich wydają się wróżebne? W szczególności chyba to w największy sposób do nich przyciąga. To jest trochę dziwne, ale gracze kochają rozpoznawać zapadłe i zniszczone uniwersa, poszukiwać pozostałych surowców lub drogich substratów, napotykać na urządzone w jakiś sposób grupki oraz pertraktować z nimi, handlować.

To wszystko zdaje się ewentualnym scenariuszem w obliczu cywilizacyjnej zagłady, takiej jak absolutny konflikt atomowy, uderzenie meteorytu na ziemię lub wykształcenie się nowej, szkodliwej oraz nieuleczalnej choroby.

Gry komputerowe pozwalają nam na niedługi moment utożsamić się z herosem właśnie z takich uniwersów oraz zobaczyć jego historię. Zwyczajowo osoby grające grają tak, że albo wcielają w bohatera i biorą te decyzje, jakie są odpowiednie i które najprawdopodobniej wybraliby w analogicznych światach, albo nakreślają w głowie psychikę protagonisty oraz starają się stosownie do jego charakteru.

Tak można grać o wiele lepiej, przynajmniej w tytuły z gatunku role-playing game. Wiadomo, że światy te są w stanie w rzeczywistości zainspirować – pewna rozgrywka jest tutaj perfekcyjnym wzorem, jako że przejście 4 tytułów z pewnego świata gry ze wszelakimi deelcekami (porwało mnie to do reszty) nieomal dwanaście miesięcy zajmuje.

Oczywiście polecamy każdemu zabawę z grami komputerowymi. To nie tak, jak słychać i czyta się w mediach – zabawa przed laptopem w granicach zdrowego rozsądku jest w stanie przynieść dużo korzyści. Dla młodszych to może być na przykład obcy język, dlatego że dzięki graniu w gry mogą one szybciej się go przyuczyć. Znamy sporo graczy, którzy idealnie tym sposobem nauczyli się obcego języka, wskutek czego ich przyszła edukacja była dokładniejsza!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Popularny tenis ziemny

pon Maj 25 , 2020
Dawniej elitarny, obecnie bardzo popularny. Tenis ziemny od wielu lat systematycznie staje się coraz popularniejszą dyscypliną sportową. Nie ulega wątpliwości, że podobnie jak piłka nożna  czy chociażby skoki, zyskał on społeczne zainteresowanie między innymi dzięki świetnym zawodowcom znad Wisły. Polscy tenisiści od dawna pokazują, że jest to sport nie tylko […]