W jakim miejscu jest punkt kulminacyjny technologii?

Sporo młodych ludzi szczyci się tym, że żyje w erach gigantycznego rozwoju najnowocześniejszych technologii oraz z nieskrywaną wielokrotnie pogardą spogląda na przodków, jacy w ich spojrzeniu nie byli zdolni do abstrakcyjnego myślenia czy do kreowania rzeczy wielkich.

Zjawiskiem zostaje, że co chwilę jesteśmy wprost bombardowani wiadomościami o nowych gadżetach technologicznych lub elektronicznych i wydawać by się mogło, że w rzeczywistości żyjemy w erze geniuszy. Kto niemniej jednak zna historię ludzkości, doskonale zdaje sobie sprawę, że to wierutne bzdury.

Obecne wynalazki nie są niczym innym niż ciągłym przerabianiem czy udoskonalaniem tego, co wynaleziono już dawno temu. Przecież to ewidentne, że dziś nikt nie mógłby cieszyć się współczesnym modelem samochodu, jeżeli wiele tysięcy lat temu – dziś już nikt nie wie, gdzie i kiedy – nie wynaleziono by koła. Koło jest tak aktualne w życiu, że w ogóle nie zdajemy sobie sprawy, że życie bez niego byłoby absolutnie inne. Na kole opiera się cała współczesna technologia. Bez niego nie byłoby możliwe większość współczesnych urządzeń.

Należy o tym pamiętać, zanim wyda się niepochlebne sądy o ludziach egzystujących na świecie w czasach starożytnych, ponieważ gdyby nie inwencja Ateńczyków, wiele dyscyplin dzisiejszej nauki nie miałoby prawa bytu.
W dobie dzisiejszych czasów, w niezwykle szybkim tempie rozwijają się technologie w każdej dziedzinie życia. Wszystkie laboratoria przez cały czas prowadzą przeróżne badania oraz testy na oryginalnych produktach, po to by mogły pozostać wprowadzone na rynek oraz jednocześnie stać się dostępne dla normalnego, pospolitego konsumenta.

Gospodarka światowa nie ma innego wyjścia jak prowadzenie prac w tym kierunku, bowiem cywilizacja pragnie oraz chce w dalszym ciągu się rozwijać, a do tego by to zdołało nastąpić potrzebne są tego rodzaju badania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Jak zainstalować kinkiety przy lustrze?

pt Lip 24 , 2020
Statystyki pokazują, że coraz więcej osób wybiera kinkiety przy lustrze. Jest to jednak zrozumiałe, ponieważ są to nowoczesne lampy, które generują odpowiednie oświetlenie i sprawiają, że realizowanie wielu codziennych czynności – związanych na przykład z makijażem – jest zdecydowanie bardziej ułatwione. Aby jednak tak się rzeczywiście stało kinkiety powinny być […]