Wykorzystanie coli podczas sprzątania

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że Coca-Cola może przydać się nie tylko do picia. Znakomicie sprawdza się także podczas sprzątania. Cola doskonale radzi sobie z niektórymi zabrudzeniami, dlatego zawsze warto mieć ją pod ręką.

Poniżej znajdziecie porady, w jaki sposób i kiedy można ją wykorzystać.  Nie każdy zdaje sobie sprawę, że Coca-Cola może przydać się nie tylko do picia. Znakomicie sprawdza się także podczas sprzątania. Cola doskonale radzi sobie z niektórymi zabrudzeniami, dlatego zawsze warto mieć ją pod ręką. Poniżej znajdziecie porady, w jaki sposób i kiedy można ją wykorzystać.

W skład Coca-Coli wchodzi m. in. kwas fosforowy, dlatego napój może być przydatny nie tylko do picia. Przy pomocy Coli możemy poradzić sobie z zabrudzeniami w postaci rdzy czy przypalonych powierzchni. Jej zastosowanie sprawdzi się zarówno podczas sprzątania łazienki, kuchni, jak i takich elementów jak biżuteria czy różnego rodzaju narzędzia. Być może warto skorzystać z takiego domowego sposobu radzenia sobie z zabrudzeniami.

Zardzewiałe powierzchnie Cola działa niezwykle skutecznie na wszelkiego rodzaju zabrudzenia w postaci rdzy. Właściwie każdą metalową rzecz możesz włożyć do garnka wypełnionego colą, pozbywając się w ten sposób rdzy. Niekiedy konieczne będzie użycie drucianego czyścika lub folii aluminiowej zawiniętej w kulkę. Moczymy zmywak i w czyścimy zabrudzoną powierzchnię.  Możemy polać ją zardzewiałe elementy w kuchni lub w łazience i pozostawić na kilka minut lub godzin. Następnie przetrzyjmy powierzchnię wilgotną ścierką lub użyjmy bardziej ostrej powierzchni, aby dokładnie pozbyć się rdzy.

Odkamienianie Coca-cola sprawdza się także jako środek do odkamieniania różnego rodzaju powierzchni. Najpopularniejsze jej zastosowanie to wlanie jej do toalety i pozostawienie na noc. Oprócz tego można użyć coli do odkamienienia czajnika. Wystarczy nalać do czajnika odrobinę wody, szklankę coli i zagotować. Potem należy jeszcze wypłukać czajnik. W ten sposób możemy łatwo pozbyć się kamienia z wnętrza czajnika.

Przypalone powierzchnie Możemy użyć coli do wyczyszczenia przypalonych powierzchni, takich jak garnki czy patelnie. Wystarczy zalać powierzchnię Colą i odczekać kilka godzin. Zabrudzenie powinno dać się swobodnie zetrzeć zwykłym zmywakiem.  Zabrudzone okna Colą możemy wyczyścić także zabrudzone okna. W napoju znajduje się kwas cytrynowy, który doskonale sprawdzi się podczas czyszczenia okien w twoim domu. Wystarczy nasączyć ściereczkę tym napojem i przetrzeć okna. Następnie wypłuczmy okna, przecierając je wilgotną szmatką nasączoną czystą wodą.

Czyszczenie biżuterii Jeśli twoja biżuteria zbrązowiała lub pojawiła się na niej rdza, możesz przetrzeć ją wacikami nasączonymi colą. Najlepiej sprawdza się to w przypadku srebrnej biżuterii. Możesz w ten sposób wyczyścić także inne elementy wykonane ze srebra.  Plamy na ubraniach Cola nadaje się także do usuwania plam na ubraniach. Napój usunie plamy z tłuszczu oraz sosu – wystarczy dodać cole do detergentu i w nanieść go na tkaninę. W ten sposób efektywniej pozbędziesz się zabrudzeń.  Usuwanie gumy do żucia

Przylepione gumy do ubrań lub mebli z łatwością zejdą jeśli użyjesz do tego Coca-Coli. Wystarczy polać daną powierzchnię napojem, odczekać kilka minut i guma powinna swobodnie odpaść.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Milenialsi, media i technologia – jak może wyglądać najbliższa przyszłość?

pon Cze 22 , 2020
Wydaje się, że technologia nieodłącznie związana jest z milenialsami, a ci z technologią. Jakie niesie to korzyści dla naszej przyszłości? Z ubiegłorocznego raportu „Polskie Startupy 2016” wynika, że w roku tym na rodzimym rynku swoje miejsce zajęło ponad 2500 startupów, których założyciele znajdują się pomiędzy dwudziestym a trzydziestym rokiem życia. […]