Zaawansowane technologiczne nowinki – czy w istocie ich potrzebujemy?

Wszędobylskie reklamy atakują każdego dnia nowościami. Na co dzień jesteśmy wprost zasypywani lawinami informacji o oryginalnych produktach – użytecznych bądź też nie – oryginalnych trendach w modzie, przeróżnych „must have tego lata czy zimy”, oryginalnych gadżetach elektronicznych. Mamy prawo przebierać oraz kupować, co wyłącznie pragniemy, bez ustanku nowsze oraz lepsze, jednak czy żeby z pewnością wymagane?

Postęp technologiczny oraz cywilizacyjny dostarczył duże zmiany. Rzecz jasna dużo z nich to zmiany na lepsze, bez postępu oraz wynalazków nie wolno by było chociażby leczyć pewnych schorzeń lub kuracja byłaby trudniejsza – na przykład to naturalnie dzięki laparoskopowi przeprowadzanie zabiegów chirurgicznych stało się o niebo wygodniejsze oraz mniej wyczerpujące dla pacjentów. Jednakże większość tego, co zaoferował nam postęp, to rzeczy kompletnie zbędne, albowiem przecież komputer wyprodukowany wczoraj nie różni się aż tak niesłychanie od tego, jaki zszedł z linii produkcyjnej dzisiaj. Z jakiego powodu w następstwie tego producenci powiadają coś innego? To łatwe – aby więcej sprzedać i więcej zarobić! Niegdyś towary produkowano po to, by zaspokoić potrzeby ludzi, teraz za pomocą reklamy wzbudza się w ludziach potrzeby, jakich wcześniej nie odczuwali, by zagwarantować sobie rynek zbytu na bezustannie innowacyjne produkty, których bez reklamy z pewnością nikt by nawet nie zauważył.

Znane powiedzenie uczy, że lepsze jest wrogiem poprawnego, co oznacza, że jeżeli coś jest odpowiednie, to nie należy próbować tego poprawiać, bowiem wolno to tylko popsuć. Jakkolwiek czy na pewno? Jeżeli tak by było, to wszelki postęp techniczny nie miałby najmniejszego sensu a nauka prawa żywota. A niemniej jednak przedstawiciele nauki oraz fachowcy z dziedziny technologii od wieków nie ustają w wymyślaniu coraz to oryginalnych wynalazków. Czy są one niepotrzebne? Ewidentnie, że są wymagane. To właśnie dzięki wynalazkom życie ludzkie staje się coraz prostsze i przyjemniejsze. Przecież gdyby nie bracia Lumiere – prekursorzy dzisiejszej kinematografii – dziś nie zdołalibyśmy korzystać z seansów kinowych czy oglądać filmów w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Franczyza jako pomysł na opłacalny biznes

pon Lip 20 , 2020
Franczyza oznacza szereg korzyści zarówno dla franczyzodawcy, jak i przedsiębiorcy zainteresowanego prowadzeniem biznesu pod szyldem znanej firmy. Wiele marzących o własnym biznesie osób decyduje się właśnie na taką formę działalności. Dostrzegają bowiem liczne zalety wynikające z takiego rozwiązania. Oto największe z nich. Mniejsze ryzyko porażki Strach przed włożeniem pieniędzy w […]